• Tue. May 17th, 2022

Roba Da Albanesi

Në Gjirokastër “kursehet” edhe protesta për çmimin e naftës, qytetarët nuk e prishën terezinë

Në disa qytete të vendit nga veriu në jug sot pati protesta kundër rritjes së cmimit të naftës dhe produkteve të tjera ushqimore. Protesta më e madhe kulmoi në Tiranë…

Reagon Policia e Shtetit: Personat që kanë bllokuar rrugën të shpërndahen

Policia e Shtetit ka reaguar permes nje njoftimi teksa vijon protesta ne Tirane kunder rritjes se cmimit te naftes. Me poshte reagimi i plote i Policise se Shtetit.  Në vijim…

“Mungesa e dritave i ‘ndaloi’ tubin e oksigjenit”, ndërron jetë një grua me COVID në Korçë

Dhjetëra banorë të fshatit Pojan të Maliqit po protestojnë para zyrave te OSHEE-së. Shkak është bërë mungesa e herëpashershme e energjisë elektrike në pjesën më të madhe të fshatrave të…

Rama: Nuk e heqim TVSH-në për naftën: E provuam me bukën, nuk solli ulje të çmimit

Kryeministri Rama ka njoftuar se qeveria nuk do të heqë TVSH-në për naftën. Përmes një bashkëbisedimi me qytetarët në Facebook, ai tha se heqja e TVSH-së u provua kohë më…

Rama: Nafta shqiptare nuk bën, do i çonte makinat për skrap

Ndërkohë që qytetarët protestonin para Kryeministrisë, kreu i qeverisë ka dalë live në Facebook. Sipas kryeministrit Rama, protesta e qytetarëve për rritjen e çmimit të naftës në këto kushte është…

Qytetarët bllokojnë rrugët e Tiranës: Më mirë të na kishte marrë serbi, na kanë pushtuar vëllezërit tanë, nuk ia dalim me këto rritje çmimesh!

Qytetarët kanë përshkallëzuar reagimin e tyre. Ata kanë bllokuar dy krahët e Unazës së Tiranës, duke ndaluar qarkullimin e mjeteve. Një prej qytetarëve të pranishëm, është shprehur se ka dalë…

Shteti do të marrë nën administrim zinxhirin e shpërndarjes së karburantit, Rama: Marzh minimal fitimi për kompanitë

Shteti do të marrë nën administrim zinxhirin e shpërndarjes së karburantit. Do të vendoset marzh minimal fitimi për kompanitë. Këtë deklaroi kryeministri Edi Rama në një bashkëbisedim me qytytetarët në…

Rama tregon lëvizjen e parë: Asnjë çmim në treg pa miratimin e bordit

Kryeministri Edi Rama në një komunikim LIVE në Facebook ka prezantuar edhe masën e parë të qeverisë për frenimin e mëtejshëm të çmimit në naftës në Shqipëri. Ai tha se…

Bora Muzhaqi: Unë si ministre jam e detyruar të vij me makinë, qytetarët të lëvizin në këmbë (VIDEO)

Ditët e fundit çmimi i naftës ka arritur në shifra rekord, ndaj dhe janë organizuar edhe protesta. Ministrja e Rinisë dhe Fëmijëve, Bora Muzhaqi thotë se si ministre është e…

E gjithë Shqipëria në këmbë kundër rritjes së çmimeve, qytetarët bllokojnë edhe “Rrugën e Arbërit”

E gjithë Shqipëria ka dalë në protesta kundër rritjes së çmimeve. Përveç Rrugës së Kombit, apo në autostradën Tiranë-Durrës, qytetarët kanë bllokuar edhe Rrugën e Arbërit. Dhjetëra banorë të Bulqizës,…