Dy ditët e fundit kanë qenë ditë tmerri për shqiptarët. Kemi dëgjuar vetëm histori tragjedish dhe kemi parë vetëm fytyra të përlotura. Historia e nënës dhe vajzës 9 vjeçe që humbën jetën nga tërmeti, na pikuan në shpirt. Dhe jo më pak të papërfshirë nga këto ngjarje kanë qenë edhe personazhet publikë. Përveç solidarizimit dhe ndihmave të shumta, shumë prej tyre kanë patur edhe kontakt të drejtpërdrejt me të lënduarit.

Ami, me anë të një postimi tregon kërkesën që i kanë bërë familjarët e nënës dhe vajzës që humbën jetën nga tërmeti. Më poshtë gjeni postimin e Amit që na theri shpirtin:

Shume here kam derdhur lot gezimi dhe mallengjimi kur kemi percjelle vajza me fustane nuserie. Kurre nuk ma merrte mendja qe mund te derdhja lot dhimbjeje si sot per te bukurat Diena dhe Esiela.
Ne filialin tone ne durres erdhen disa kliente dhe bene nje kerekese rënqethëse… Dy fustane nusesh per dy vajza qe do i thone lamtumire te gjitheve ne diten e varrimit te tyre.
Ishin familjaret e Diena dhe Esiela Karanxhaj. 30 dhe 9 vjeç. Nëna dhe vajza që humbën jetën nga tërmeti.
Nuk mund ta imagjinoj dot si mund të ndihet babai i Dienës, i cili humbi vajzën, mbesën dhe akoma pret që të nxirret trupi i të shoqes nga rrënojat.
Fustanet e bardha sot ato nuk i veshin per tu bere nuse por per tu bere engjej qe do na shohin nga atje lart dhe kjo ma thyen zemren.

Zot jepu force te perballojne dhimbjen e madhe qe fati ua dhuroi!!!

View this post on Instagram

Shume here kam derdhur lot gezimi dhe mallengjimi kur kemi percjelle vajza me fustane nuserie. Kurre nuk ma merrte mendja qe mund te derdhja lot dhimbjeje si sot per te bukurat Diena dhe Esiela. Ne filialin tone ne durres erdhen disa kliente dhe bene nje kerekese rënqethëse… Dy fustane nusesh per dy vajza qe do i thone lamtumire te gjitheve ne diten e varrimit te tyre. Ishin familjaret e Diena dhe Esiela Karanxhaj. 30 dhe 9 vjeç. Nëna dhe vajza që humbën jetën nga tërmeti. Nuk mund ta imagjinoj dot si mund të ndihet babai i Dienës, i cili humbi vajzën, mbesën dhe akoma pret që të nxirret trupi i të shoqes nga rrënojat. Fustanet e bardha sot ato nuk i veshin per tu bere nuse por per tu bere engjej qe do na shohin nga atje lart dhe kjo ma thyen zemren. Zot jepu force te perballojne dhimbjen e madhe qe fati ua dhuroi!!!

A post shared by Amarda Toska (@amardatoska) on

 

Loading...

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here