Është shënuar vdekja e parë nga bluzat e bardha me COVID-19 në Francë.
Ministri i Shëndetësisë në Francë Olivier Véran, ka bërë me dije se një mjek ka ndërruar jetë, ditën e djeshme në spital, në departamentin francez Oise.

Ai ka vlerësuar guximin e jashtëzakonshëm të mjekëve, infermierëve, zjarrfikësve, të gjithëve që shpëtojnë jetën dita ditës.

Franca është vendi i tretë më i prekur në Europë pas Italisë dhe Spanjës. Deri më tani kanë humbur jetën 450 viktima dhe janë infektuar 12.612 persona.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here