Alessio ndroi jete me motor/ Mamaja ulerin, më tha mami më ço ti, po unë isha e lodhur, cfare bera, e kam vr.are une

0
234

Një i ri shqiptar ka humbur jetën. E ditur bëhet Alessio, 18 vjeç, humbi jetën pasi motori me të cilin udhëtonte doli nga rruga. E gjithë ngjarja ndodhi 3 kilometra larg shtëpisë.

“E kam v r ar ë unë”, shprehet mes lotësh Denada Bariamcanaj.

“Më kërkoi: ‘Mama më dërgo ti’, por unë i thashë që isha e lodhur. Çfarë kam bërë, çfarë kam bërë”, shprehet ajo.

Alessio Bariamcanaj ishte student në një lice. Ai v d iq të dielën në mëngjes. Të premten pasdite, Alessio mori motorin për të shkuar tek një mik i tij, Gianluca.

Edhe ky i fundit ndiqte studimet në të njëjtën shkollë me të.

Të dy kishin rënë dakord që të vazhdonin stërvitjen së bashku. “U lutëm dhe shpresuam gjithë natën”, thanë ata.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here