Categories: Uncategorized

18 vjeçari u mbajt padrejtësisht, çfarë zbuloi analiza e ADN-së


Pas 10 mujash hetime, Gjykata e Korcës ka lënë të lirë 18- vjecarin Devis Hoti i cili u ndalua si i dyshuar për vr.asjen e 45 vjecarit Flamur Duci nga fshati Mborje.

Gjykata ka ndryshuar masën e sigurisë nga arr.est me bu.rg, në detyrim paraqitje,pasi nga analiza e ADN e një fije floku gjetur në thi.kën me të cilën u vr.a pronari i dyqanit, nuk i përkiste 18- vjecarit të dyshuar si autor i vra.sjes.

Nëna e djalit tha përpara kamerave se djali i saj u mbajt për 8 muaj  pa asnjë provë, ndërsa kërkon drëjtësi. Valbona Hoti u shpreh se djali i saj është i pafajshëm.

”Jam e ëma e Devis Hotit. Djali doli i pafajshëm. Nuk kishte bërë gjë. Të gjendet autori. Djali bëri kot 8 muaj. Pse? Pse? Duam drejtësi. Pse i bëri djali 18 vjeç. Nuk e kishte bërë fëmija. Doli ekspertiza, ADN-ja. Është me detyrim paraqitje. Pse e ka lënë detyrim paraqitje? Ekspertiza doli. Dua të drejtën time”- tha nëna e Devis Hotit.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 06 e 30 në 19 Dhjetor të vitit 2019, në fshatin Mbroje, ku vik.timë mbeti Flamur Duci i cili u vr.a para lokalit të tij,në atë kohë sipas policisë, vikt.ima u go.dit me thi.kë ne krahun e zemrës ndërkohe që iu gjetën dhe pl.agë të ndryshme në trup, të shkaktuara nga lëndë dje.gëse në mënyrë që të fshiheshin gjurmët.

The post 18 vjeçari u mbajt padrejtësisht, çfarë zbuloi analiza e ADN-së appeared first on Roba Da Albanesi.

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

2 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

2 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

2 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

2 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

2 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

2 days ago