18-vjeçarja nga Elbasani tenton vetëv.ras.jen, qytetari jep mesazhin e fortë: Duaje jetën, ta ka dhënë Zoti!

0
8

Një histori e trishtë ka mbërritur sëfundmi në redaksinë e JOQ ALBANIA.

Një person i cili ka qenë i pranishëm në spitalin e Elbasanit është përballur me një situatë të rëndë.

Një vajzë 18-vjeçare kishte tentuar t’i jepte fund jetës duke konsumuar një sasi të madhe ilaçesh.

Fatmirësisht mjekët e kanë shpëtuar, por kjo ka shërbyer që qytetari të japë një meszh të fortë për shoqërinë.

Përmes një mesazhi të gjatë, ai rrëfen historinë, por mes rreshtash i bën thirrje vajzës që të dojë më shumë veten e saj dhe të mos përpiqet të largohet nga kjo botë duke marrë jetën që ia ka dhënë Zoti.

Mesazhi i plotë:

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here