19-vjeçarja dashurohet me shoferin e furgonit 16 vite më të madh, ai premton se do ndahet nga e fejuara

0
85

This post has already been read 23 times!

Historitë e dashurisë janë nga më të ndryshmet dhe të çuditshmet. E tillë është edhe historia e një vajzë 19-vjeçare e mbërritur në redaksinë JOQ Albania. Ajo shprehet se ka rënë në dashuri më një person 16 vite më të madh se vetja. Gjithçka nisi gjatë rrugës kur po shkonte në kursin e anglishtes. Ajo rrëfen se jeton në fshat dhe për këtë arsye merrte furgon bashkë me një shoqen e saj për të shkuar në kurs. Por një ditë shoqja e saj kishte munguar, ndërsa gjatë rrugës shoferi i furgonit kishte nisur të fliste me 19-vjeçaren.

Madje kjo e fundit i kishte treguar se kur mbaronte kursin dhe ky kishte shkuar ta merrte. Më pas shkëmbyën edhe numrat e telefonit. Por e papritura ndodhi kur vajza mësoi se ai ishte i fejuar djhe këtë gjë e përjetoi shumë keq, duke ndenjur tre ditë pa ngrënë dhe vetëm duke qarë. Ai i ka premtuar asaj se do ndahet nga e fejuara, por kanë kaluar tre muaj dhe kjo gjë nuk ka ndodhur. Vajza gjendet në një situatë të vështirë dhe nuk di çfarë të bëjë.

Mesazhi i mbërritur:

Po tregoj edhe un historin time ju lutem postojeni se kam nevoj te shprehem diku edhe se e di se do me shajne.un jam 19 vjece,gjithshka nisi para dy vitesh.dy dite ne jave shkoja ne nje kurs per anglisht,duke qen se rrime ne fshat merrja furgonin bashk me nje shoqe.nje dit shoqja ime mungoji dhe shoferi fuegonit filloj tfliste me mua edhe me shoqeroj deri ne dere atu ku behej kursi nuk ndali ku ndalte fithmon.mterhoqi shum sjellja dhe embelsia.Ate dite me pyti kur mbaroja kursin dhe i treg.kshu erdhi edhe me mori.me kerkoj numrin e ja dhash.flisnim perdit.ai esht 16 vjet me I madh se un po ljo gje nuk me intersoj se nuk duket aq i madh.e mendoja cdo sekont te dites.kam bere shum cmenduri per ate njeri.me von mesova se ishte i fejuar kam nejt 3 dit pa honger buk e vetem duke qa kur e mora vesh.ai mthot se do e leri te fejumen per mu nga 3 muaj po akoma se ka len.e un sdi cte bej a ta le apo ta pres? ka qen i pari per mua e me thot se sdo jesh e askujt tjer vetem e tija po un sdi cte bej se me ke lenduar shum

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here