Ish kryeministri italian Silvio Berlusconi është shtruar me urgjencë në spital në Monte Carlo për shkak të problemeve me zemrën, i tha mjeku i tij personal të enjten agjencisë së lajmeve ANSA të Italisë. Alberto Zangrillo tha se e pa Berlusconin të hënën dhe tha se ai duhej transferuar menjëherë në një spital aty pranë sepse nuk mendoi se ishte e nevojshme ta sillte në Itali.

Sëmundja e tij vjen ndërsa Italia është goditur nga kaosi politik pasi një parti e koalicionit të vogël u largua nga qeveria, duke e privuar atë nga shumica në parlament. Gazetat kanë spekuluar se disa ligjvënës të Forza Italia mund të bien dakord të ndihmojnë mbështetjen e administratës për të parandaluar zgjedhjet e parakohshme. Kujtojmë se 84-vjeçari më parë rezultoi pozitiv me Covid 19.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here