E vr.au me buke ne goje/ Detaje te renda se si 31 vjecari vr.au gruan e tij ne prag te deres

Policia e Fierit ka bërë të mundur pas tre orë ndjekjesh intensive, arr es timin e 31-vjeçarit Elton Metaj i cili q ëlloi në pragun e shtëpisë së prindërve të saj, ish-bashkëshorten e tij, Sabrina Bengaj, 23-vjeç.

Kapet në kohë rekord dhe arr estohet nga Policia autori në fshatin Zhupan mbrëmjen e djeshme.

“Ngjarja ndodhi tek pragu i derës. Motra sa kishte ardhur nga puna dhe kishte vajtur për të ngrënë bukë. Mamaja kishte dëgjuar derën, e kishte vënë re që nuk e kishte hapur dora ime, thjesht kishte ardhur aty. Kishte ardhur aty, ‘dil përjashta’.

Pas 3 orë ndjekjesh në kushte të vështira për shkak të errësirës dhe që kishte ky person , u kap nga Policia në një zonë të pyllëzuar në fshatin Peshtan autori bashkë me ar m ë n

Pas marrjes së njoftimit se në fshatin Zhupan, në banesën e ish-vjehrrit, shtetasi Elton Metaj ka vr rë ish-bashkëshorten e tij, shtetasen S. B., menjëherë në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë dhe organizuan punën për kap je n e autorit i cili ishte larguar nga vendngjarja me një motomjet.

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *