Flet vëllai i vik/timës: Motrën ma vr/au kur po hante bukë, pl/umbi e kapi në mushkëri


Një kr/im i rëndë në familje është shënuar mbrëmjen e sotme në fshatin Zhupan të Fierit.

Burri 31 vjeçar Elton Meta ka shkuar në banesën e ish vjehrrit dhe ka vr/arë me ar/më zj/arri ish bashkëshorten e tij.

Vëllai i vik/timës, Armando Bengaj pas ngjarjes së rëndë është shprehur se autori kishte dalë nga bu/rgu më 20 korrik. Ai ka ak/uzuar gjykatësit dhe prokurorët sipas tij të korr/uptuar që e kanë lënë të lirë.

Bengaj u shpreh se autori kishte kërkuar ta vr/iste dhe atë, ndërsa e motra kishte marrë një pl/umb në mushkëri dhe kishte ndërruar jetë në vend.

“Mamaja kishte dëgjuar derën, kur e kishte vënë re që nuk ishte dora ime që kishe hapur derën kishte ardhur aty. Ka dalë nga bu/rgu më 20 korrik. Nuk e di pse ka dalë, fajin e kanë gjykatësit dhe prokurorët e korr/uptuar që nxjerrin të tillë njerëz kr/iminelë dhe sot bëri hatanë e madhe. Nuk kam cfarë të them. Mua më tha nusja e cila është shtatzënë dilni. Më kishte kërkuar dhe mua për të më vr/arë. Ai ishte një frikacak që të vr/iste prapa krahëve, trimi del përballë jo nga mbrapa. Nuk kemi më frikë, le të vijë. Motrën e vr/au kur po hante bukë, sa u kthye nga puna. Ndërroi jetë në vend, plumbi e kishte kapur në mushkërti. Nuk u transportua në spital. Të tjera gjëra unë nuk di,” tha vëllai.

Ngjarja ndodhi rreth orës 22:50, ndërsa autori është arr atisur pas kr imit. /korrieri

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *