“Moti merr kthesën drastike’, si do jetë temperaturat nesër dhe gjatë javës? Vjen ndryshimi i papritur… – Shkodra News


Sinoptikani Adiola Bani ka treguar se ditën e djelë nisin shirat ndërsa gjatë javës do të rikthehen sërish temperaturat e larta.

“Vetëm dita e sotme do na sjelli mot të ngrohtë. Dita e diell sjellë ndryshim dhe do kemi rënie të temperaturave. Sot bregdeti i Adriatik do jetë më i favorshëm. Ndërsa në jug do ketë erë dhe vranësira. Po ashtu do ketë një det të trazuar. E diela nuk është e favorshme se do ketë reshje shiu në bregdet dhe era do jetë e fortë në zonat bregdetare.”

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *