“Sa e kishte vr/arë, na mori në telefon dhe na tha se do…”. I biri i v/rau nusen, mamaja e autorit tregon telefonatën me të fill pas kr/imit


Mamaja e 31-vjeçarit Elton Metaj i cili i mori jetën mbrëmjen e djeshme ish-bashkëshortes së tij 23-vjeçares Sabrina Bengaj ka folur për kr imin e rëndë që tr onditi vendin. Ajo ka rrëfyer para mediave se nuk ka vënë re asnjë gjë të dy shimtë tek djali i saj kohët e fundit, që ta bënte të dy shonte se ai mund të kishte një plan të tillë.

Nëna e 31-vjeçarit tashmë të arr estuar, ka treguar edhe telefonatën e parë që i biri ka bërë pas kr imit.

Mësohet se vetë djali i saj ka telefonuar të atin e tij dhe ka treguar se ku do të fshihej.

Pasi ka kryer kr imin, Elton Metaj ka njoftuar babain duke i thënë që ndodhej në një zonë të pyllëzuar në fshatin Peshtan dhe e ka paralajmëruar se do të vetëv ritej.

Në reagimin e saj për mediat, nëna e autorit i ka shprehur ngushëllimet familjes së ish nuses së saj, ndërsa ka thënë se ndihet e frikësuar për të shkuar në familjen e vik timës se nuk di si do pritet pasi i trembet një hakmarrjeje. /korrieri

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *