Tërmet i fuqishëm në këtë shtet, raportohet për magnitudë 7.1


Një tërmet i fuqishëm ka dridhur Meksikën. Lëkundja është regjistruar 7.1 ballë e shkallës Rihter.

92 lëkundje janë shënuar deri më tani në Meksikë teksa raportohet për persona që kanë humbur jetën.

I pari ka qenë një 19-vjeçar me emrin Eliodoro Hurtado, në shtetin Guerrero të Meksikës.

Po ashtu besohet të ketë dhe dëme të mëdha materiale.

.

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *