Ua ç’po bëhet kështu? 3 tërmete të njëpasnjëshme, ja magnitudat dhe epiqendra


Nuk ka qetësi për shtetin grek që prej ditësh po tronditet nga tërmetet. Ditën e sotme 3 lëkundje të njëpasnjëshme janë regjistruar tre kilometra në lindje – verilindje të Tebës, me një thellësi fokale prej 10.4 km.

Mësohet se tërmeti ishte 3.2 Rihter. Tërmeti i dytë, 3.5 Rihter, ndodhi 3 km në lindje të Tebës dhe me një thellësi fokale prej  11.3 km.

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *