Itali/ Kontrollori i kerkon bileten e autobuzit, emigranti qellon me thikë 5 persona, mes tyre 1 fëmijë


Një ngjarje ka ndodhur në Itali. Një person ka sulmuar me thike dy punonjëse brenda një autobusi.
Burrit, emigrant me origjinë somaleze, iu kërkua bileta nga dy kontrollorët, ndërsa ai u përgjigj duke nxjerrë thikën dhe duke goditur dy punonjëset e kontrollit.

Ansa.it raporton se gjatë kohës që po ndiqej nga policia, ai sulmoi me thikë tre persona të tjerë, përfshirë edhe një fëmijë.

Megjithatë, pas disa minutash emigranti u neutralizua nga policia. Autoritetet italiane po vijojnë hetimet për zbardhjen e ngjarjes. /shqiptarinet

 

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *