LAJM I FUNDIT/ Ak/sident i rëndë në kryeqytetet, kamioni përp/las për vd/ekje fëmijën 1-vjeç


Një kamion ka go/ditur për vd/ekje një fëmijë në Prishtinë ditën e sotme. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, duke shtuar se fëmija ishte njëvjeç.

“Sot rreth orës 09:30, në rrugën ‘Mehmet Ali Vrioni’, në Prishtinë, ka ndodhur një ak/sident trafiku, ku për pasojë një fëmijë ka vd/ekur. Në këtë ak/sident kanë qenë të përfshirë një automjet (kamionetë) dhe një këmbësor (i lindur 2020). Si pasojë e këtij ak/sidenti lëndime të rënda trupore ka pësuar këmbësori, i cili nuk ka mundur tu përballojë lëndimeve dhe i njëjti, ka ndërruar jetë”, deklaroi ajo.

Ahmeti u shpreh se shoferi është ndaluar, ndërkohë që janë duke punuar për të zbardhur rrethanat e ak/sidentit. /korrieri

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *