Lajm i fundit/ Vdes dhembshuria, 26vjeçari ndërmerr aktin makabër, Policia zbardh ngjarjen e rëndë –


Policia ka vënë në pranga një 26vjeçar pasi mbrëmjen e djeshme në Korçë aksidentoi një 38vjeçar dhe u largua nga vendngjarja.

Në vijim të punës për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku në aksin rrugor KorçëErsekë, pranë fshatit Dvoran, u aksidentua shtetasi Olgert Jahja., 38 vjeç, ju informojmë se:

Specialistët e Sektorit për Policinë Rrugore në DVP Korçë, bënë arrestimin në flagrancë të autorit të dyshuar, shtetasit S. D., 26 vjeç, banues në fshatin Kamenicë, Korçë, pasi duke drejtuar mjetin tip “Volksëagen”, ky shtetas ka aksidentuar shtetasin O. J., që drejtonte një mjet motor tip “Honda”, i cili u dërgua për mjekim të specializuar në Spitalin e Traumës Tiranë dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme.

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *