Masa ashpërsuese? Zv.Ministrja Eugena Tomini del urgjent para mediave dhe zbulon ç’do ndodhë këtë muaj –


Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomimi ka deklaruar në emisionin “Breaking” se muaji shtator do të jetë vendimtar lidhur me pandeminë e COVID.

“Kemi ulje të hospitalizuarve për shkak të imunizimit. Aktualisht kemi 175 pacientë të shtruar në spitale. Transmentueshmëria e Deltës është shumë hera më e madhe se Alfa.  Ashpërsimi i masave varet nga situata e pandemisë. Respektimi i masave është shumë i rëndësishëm për t’u zbatuar. Personat me simptoma të rënda janë kryesisht të pa vaksinuar”, theksoi Tomini në Breaking.

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *