“Sa gjynah vjehrri,” reagon për herë të parë Armina Mevlani për Sali Berishën, habit me fjalorin –

Blogerja Armina Mevlani, njëkohësisht dhe nusja e ishkryeministrit Sali Berisha, ka reaguar për herë të parë pas përjashtimit të këtij të fundit nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike.

Mevlani, partnerja e djalit të ishkryeministrit Sali Berisha, Shkëlzenit, ka zgjedhur të komnetojë në një psotim të aktores Olta Gixhari, të cilën e ka komplimentuar për dukjen.

Ndjekësve u ka rënë në sy komenti i Mevlanit dhe kanë replikuar me të.

“Sa gjynah vjehrri,” shkruan një orej tyre, por Mevlani nuk ia ka përtuar përgjigje.

“Mos ia qaj hallin,” shkruan blogerja në replikën e saj.

Kjo është një ndër të paktat herë që Mevlani zgjedh të flasë përsa i përket politikës ku familja e partnerit që ka zgjedhur të ketë në krah është përfshirë. Debati më i fundit është situata e ishkryeministrit Sali Berisha pas përjashtimit nga grupi parlamentartë PDsë me vendim të kryedemokratit Lulzim Basha.

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *