Tronditëse/ Ato do ngjiteshin për në shtëpi, ashensori u shkëput, njëra prej grave ishte shtatzënë, detaje nga ngjarja e rëndë në Tiranë


Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në zonën e Astirit në Tiranë ku u shkëput një ashensor e për pasojë u plagosën dy gra, një prej të cilave ishte shtatzënë.

Policia bën me dije sot se ka arrestuar teknikun e mirëmbajtjes dhe kontrollit të ashensorëve, Dëfrim Shabani, 34 vjeç, banues në Tiranë.

Njoftimi i Policisë:

Vihet në pranga tekniku i mirëmbajtjes dhe kontrollit të ashensorëve, të kompleksit të pallateve “Fratari”, në Astir.

Proçedohet penalisht dhe administratori i firmës së mirëmbajtjes.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6, bënë arrestimin në flagrancë për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” të shtetasit D. Sh., 34 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë pasi, gjatë mesnatës, dyshohet se duke qënë i punësuar si teknik i mirëmbajtjes dhe kontrollit të ashensorëve, në kompleksin e pallateve “Fratari”, në Astir, nuk ka konstatuar problemin teknik që ka patur ashensori i njërit prej pallateve të kompleksit, i cili është shkëputur, duke rënë në gjëndje të lirë sëbashku me disa shtetas që ndodheshin në të. Si pasojë është dëmtuar shtetasja M. S., 27 vjeçe, e cila ndodhet ndodhet në Spitalin e Traumës, jashtë rrezikut për jetën.

Po në vijim të veprimeve është proceduar në gjëndje të lirë për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” vëllai i tij shtetasi D. Sh., 37 vjeç, banues në Tiranë, administrator i firmës ku ishte i punësuar vëllai i tij shtetasi D. Sh si teknik i mirëmbajtjes dhe kontrollit të ashensorëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshem.

 

 

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *