Uou/ Çmendet fare moti, Sinoptikani zbulon se kjo do jetë dita më e nxehtë, ‘ua do përvëlohet toka’… –


Meteorologia Lajda Porja na ka bërë me dije se dita e martë do të jetë më e nxehta gjatë kësaj jave me temperature 33 gradë Celsius.

Porja tha se i gjithë vendi do të jetë në mbizotërimin e temperaturave të larta dhe motit me diell.

“Kushte të qëndrueshme moti. E gjithë java do të jetë me mot të kthjellët në zonat malore do të shfaqen gjatë mesditës, ndërsa pjesa e dytë e ditës do të ketë vranësira të herë pas hershme, megjithatë nuk do të ketë reshje. Sa i përket temperaturave ato vijnë të jenë të lartë nga 1213 gradë në zonat juglindore, ndërkohë që maksimalja sot do të jetë 31 ose 32 gradë. E marta do të jetë dhe dita më e nxehtë e kësaj jave. Era s’do të ketë shumë shpejtësi duke e bërë që dhe deti të jetë më i qetë”, ka thënë ajo.

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *