Zot mbaj dorën/ ‘Rikthehen’ tërmetet, ‘shkundet ky vend’ që në mëngjes, ja epiqendra dhe magnituda


Nuk ndalen lëkundjet e tokës. Një tërmet i fortë ka shkundur Argjentinën mëngjesin e sotëm. Lëkundja ishte me magnitudë 6.2 e shkallës rihter dhe sipas matjeve të Qendrës Sizmologjike EuroMesdhetare, tërmeti ishte i një thellësie prej 171 kilometrash.

Tronditja u ndje 175 km në perëndim të El Salvadorit dhe 77 km në veriperëndim të rajonit San Antonio de los Cobres, në Argjentinë.

 

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *