Aeroporti nën masa të rrepta, Ministrja shkon me urgjencë. Ç’po ndodh në Rinas?

Kancelarja gjermane Angela Merkel zbriti pak më parë në aeroportin e Rinasit e veshur me një xhaketë ngjyrë bojëqielli.

Ministrja për Europën e Punët e Jashtme Olta Xhacka i ka uruar mirëseardhjen, teksa në aeroport kanë dalë dhe diplomatë europianë.

“Nder dhe kënaqësi t’i uroja mirëseardhjen Kancelares Gjermane, Angela Merkel, e cila mbërriti në Tiranë për takime të rëndësishme me Kryeministrin Edi Rama dhe liderët e rajonit. Mirënjohje për mbështetjen e saj për integrimin 🇪🇺 të Ballkanit Perëndimor si dhe për forcimin e bashkëpunimit dhe zhvillimin e rajonit tonë. 🇦🇱🤝🇩🇪”

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *