Rama shtrinë dorën për të takuar Merkel, ajo ia kthen me “grusht”

Para pak çastesh ka mbërritur në pallatin e Brigadave kancelarja gjermane Angela Merkel. Në vizitën e saj të fundit si kancelare ajo zgjodhi të vizitonte Tiranë ku do të takohet me krerët e Ballkanit Perëndimor. Në pallatin e Brigadave, Merkel u prit nga Edi Rama dhe delegacioni shqiptar. Por ajo që ra në sy është se në momentin që Merkel doli nga makina Rama i shtriu dorën për ta takuar, por Merkel ia ktheu me grusht. Kjo mesa duket tregon se Merkel është strikte në respektimin e masave anti-covid dhe shtrëngimi i duarve është një prej tyre.

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *