Skandali/ Plas keq sherri mes qytetarëve dhe Policisë në Hanin e Hotit, zbulohet arsyeja tronditëse (Pamjet e sherrit) –

Përplasen qytetarët shqiptarë me policinë malazeze në Hanin e Hotit. Bëhet me dije se shkak i tensionit të krijuar mes policisë dhe qytetarëve shqiptarë është bërë mosnjohja e testeve. Qytetarët kanë kryer privatisht testet PCR dhe antigjen para se të niseshin, por policia nuk i njeh këto teste. Sakaq nga raportimet e qytetarëve thuhet se një shqiptar është dhunuar nga policia malazeze.

Ndërkohë vlen të thuhet se para pak ditësh Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi se nga data 14 shtator Mali i Zi do të ritkhejë masat kufizuese dhe nëse qytetarët nuk plotësojnë kriteret e udhëtimit duhet të karantinohen.

https://youtu.be/EnM0jn4dxHM

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *