FRPD ‘fundos’ Bashën, del me vendimin zyrtare, publikohet dokumenti

Disa ditë pasi Lulzim Basha përjashtoi nga Grupi Parlamentar i PD Sali Berishën, ka ardhur lëvizja ‘blic’ e FRPD.

Gjatë ditës së sotme mësohet se, Kryesia e FRPD i ka dërguar një kërkesë Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi dhe kreut të Keshillit Kombëtar për thirrjen e një referendumi pas perjashtimit të Sali Berishës nga grupi parlamentar.

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *