Humje e madhe/ Ndahet nga jeta komediani i njohur

Partneri dhe mikja e komedianit Lori Jo Hoekstra, e cila ishte me të kur vdiq, tha se Macdonald kishte luftuar me kancerin për gati një dekadë.

Norm Macdonald, vëzhgimet lakonike të vëzhgimeve të mprehta dhe të mprehta e bënë atë një nga anëtarët e kastit më me ndikim dhe të dashur të Saturday Night Live, vdiq sot pas një beteje private nëntëvjeçare me kancerin.

Ai ishte 61 vjeç.

Vdekja e Macdonald u njoftua për Deadline nga firma e tij menaxhuese Brillstein Entertainment.

Partneri dhe miku i vjetër i komedianit Lori Jo Hoekstra, i cili ishte me të kur vdiq, tha se Macdonald kishte luftuar me kancerin për gati një dekadë, por ishte i vendosur t’i mbante privatisht luftimet e tij shëndetësore, larg familjes, miqve dhe fansave.

“Ai ishte më krenar për komedinë e tij,” tha Hoekstra.

“Ai kurrë nuk donte që diagnoza të ndikonte në mënyrën se si auditori ose ndonjë nga të dashurit e tij e panë atë. Norm ishte një komik i pastër. Ai dikur shkroi se ‘një shaka duhet të kapë dikë në befasi, nuk duhet të zbutet kurrë. Ai me siguri nuk guxoi kurrë. Norma do të humbasë tmerrësisht.”

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *