Jepet vendimi për këngëtaren Fjolla Morina, ja cfarë ndodh

Është liruar nga paraburgimi këngëtarja e njohur shqiptare, Fjolla Morina.

Ajo ishte arrestuar në Prishtinë me 19 korrik pasi mbi të rëndon akuza për trafikim të armëve dhe municionit në Shqipëri.

Avokati Fanol Krasniqi ka thënë se klientja e tij është liruar dhe se Gjykata ka refuzuar kërkesën për ekstradimin e saj.

Fjolla Morina ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli, pasi vitin e kaluar në pikën kufitare Kosovë-Shqipëri, ajo u kap me dy pistoleta në makinën e saj, shoqëruar nga dy persona të tjerë.

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *