Tjetër ngjarje e rëndë/ Shkëputet masiv minerali në Minierën e Bulqizës, policia jep njoftimin për këtë punëtor –

Një punëtor ka mbetur i bllokuar pak më parë në Minierën e Bulqizës pasi një masiv minerali është shkëputur.

Njoftimi:

Me datë 15.09.2021, rreth orës 12.10, në një subjekt minerar në Bulqizë, ka patur një rënie të një masivi minerali dhe nga informacionet paraprake të punëtorëve, dyshohet se ka mbetur i bllokuar në galeri një punëtor.

Grupi i avarishpëtimit të minierave po punojnë për pastrimin e galerisë dhe ardhjen në ndihmë të punëtorit që dyshohet se ka mbetur në galeri.

Grupi hetimor vijon hetimet në vendngjarje për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

 

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *