Tmerr në Tiranë, qeni i komshiut sulmon 11vjeçaren, transportohet me urgjencë në spital –

Vajza është 11 vjeçe. Ajo po lozte në lagjen e saj në Kombinat kur qeni i komshiut i sulet dhe e kafshon në qafë. Ngjarja ka ndodhur këtë të Martë. Pranë saj ndodhej e ëma, por nuk e ka parë momentin kur qeni e ka kafshuar. Vajza ka ulëritur dhe prindërit pasi kanë kuptuar çfarë ka ndodhir, e kanë nisur me automjetin e tyre privat drejt spitalit me shpejtësi.

Fatmirësisht ajo është mirë. Komshiu rrëfen e mitura për Fax News, ndodhej pranë qenit por e mbante të zgidhur dhe pa maskë që pengon kafshën të sulmojë qytetarët.

Pronari i qenit është banor i zonës dhe dy familjet njihen. Kjë është hera e parë që qeni bëhet agresiv me njerëzit sipas mamasë së të miturës.

Share:

Author: comrdanews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *