Categories: Uncategorized

“3 vite pa ta ndi erën”, reperi shqiptar përlot me fjalët e tij për babain e tij të ndjérë

Arian Agushi apo i njohur ndryshe për publikun si këngëtari Gold AG, na ka emocíonuar me postimin e tij në Instagram.

Ai vízitoi vàrrin e babait të ndjerë, Xhemaludin Agushi që e thérrísnin me emër pérkédhelës Xhixhia.

I ati i reperit ka vdékur në vitin 1992 kur ai ishte vetëm 6 vjeç.  Ai ka publikuar një foto të babait të tij i cili nuk jeton më, duke i dedikuar fjalë zemre.

Ato fjalë që burojnë nga shpirti dhe të gjithë që nuk e kanë pranë babain e tyre i kuptojnë fjalët e tij.

Gold AG nuk ka qenë prej tre vitesh në Preshevë dhe në vàrrin e babit të tij dhe për këtë arsye ai është prékur kaq shumë.

“3 vite pa ta ndi erën Preshevë, malli ma i madh është për vàrrin e babës. Sot vllau jem @granithysenii paska qenë me vizitu, me pastru dhe me mbjéllë lule. Faleminderit pa fund nuk do ta harroj sa të jetoj. U pafshim për të mira toka ime”.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

2 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

2 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

2 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

2 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

2 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

3 days ago