46-vjeçari në Korçë i bën të papriturën komshiut

0
17

This post has already been read 11 times!

Një plágósjé me thíkë është regjistruar në qytetin e Korçës këtë të enjte, ku ka mbetur i lenduar  një person.

Policia njofton se ngjarja ka ndodhur në lagjen 17, ku gjatë një debati për motive të dobëta një 46-vjeçar ka pla gos ur me thi kë në kofshë një tjetër shtetas, i cili u dërgua menjëherë në Spitalin e Korçës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe po heton për zbardhjen e plotë të rrethanave dhe po punohet për kapjen e autorit.

Njoftimi i policisë:

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 08.10.2020, rreth orës 18:10, në lagjen nr. 17, gjatë një konflikti të çastit, shtetasi E. I., rreth 46 vjeç, banues në Korçë, dyshohet se ka dëmtuar me mjet prerës (thi kë) në këmbë shtetasin P. M., rreth 28 vjeç, banues në Korçë, i cili u dërgua për mjekim në Spitalin e Korçës ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nga ana e Policisë, po punohet për kapjen e autorit si edhe për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here