A jeni bërë gati? Shikoni si ndryshon moti nesër –

Qarkullimi i masave ajrore të qendrueshmë do të vijojë edhe ditën e enjte. Moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit.

Në orët e mesditës prani vranësirash shtresore kryesisht në zonat malore dhe ato kodrinore.

Era do të fryjë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-6m/s dhe në mesditë përgjatë bregdetit sërish fiton shpejtësinë deri 12m/s, shoqëruar me valëzim të forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 9°C deri në 25°C
zonat e ulëta 11°C deri në 29°C
zonat bregdetare 13°C deri në 28°C

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *