Categories: Uncategorized

Aeroporti i Rinasit jep njoftimin e rëndësishëm për të gjithë

TIRANE

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” ka publikuar listën e 27 fluturimeve që janë konfirmuar për ditën e nesërme.

TIA i kërkon pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës.

Gjithashtu aeroporti “Nënë Tereza” kujton se maskat janë të detyrueshme dhe lejohen të udhëtojnë, rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit europianë dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhwtimit, sipas vendeve pritwse.

“Tirana International Airport” njofton se fluturimet e konfirmuara për nesër janë:⠀⠀

Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

Alitalia – Tiranë – Bergamo dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim

Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Gjenova dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Bruksel dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Torino dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Vjenë dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim

Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim

Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

Belavia – Minsk – Tiranë dhe kthim

TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim (Çarter turistik)

Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim

EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago