Ajo ka bërë shumë të mira për shqiptarët, Emina Çunmulaj tregon si i shpëtoi që mos ta fejonin 15 vjeç: Duhet të ikja ose…

0
29

This post has already been read 19 times!

Emine Çunmulaj, modelja shqiptare me famë ndërkombëtare, ka ndarë dje me ndjekësit, në emisioni ‘Historia ime’ disa momente nga jeta e saj.

Edhe Emina Çunmulaj dhuron 10000 dollarë për Shqipërinë - Gazeta Express

Ndër të tjera, ajo është ndalur dhe tek marrë dhënia me prindërit. Modelja tregoi se prindërit mund ta kishin fejuar në moshën 15-vjeçare por ajo pati g uximin e madh dhe i kundë rshtoi . Më pas, Emina tha se ju kërkoi atyre të largohej jashtë vendit për të ndjekur rrugën e saj në botën e modës.

“Unë gati sa nuk u fejova në moshën 15-vjeçare sepse në atë kohë kështu martoheshin vajzat dhe nuk i pyeste kush. Thonin ‘ka ardh filani me të pyet për vajzën, është familje e mirë dhe hajde ta fejojmë’.

Unë i kam patur prindërit të kujd esshëm dhe deri diku më kanë pyetur, ndryshe nga të tjerët që nuk i pyesnin vajzat e tyre. Me babin kam pasur një mar rëdhënie që isha më e lirshme të flisja disa gjëra që vajzat e tjera nuk i flisnin dot me prindërit e vet. Babi më pyet a ke ndonjë interes dhe i thashë: Bab të lutem… !! Isha vetëm 15 vjeç dhe aty e kuptova që jeta ime do jetë ose në një anë ose në anën tjetër. O do iki të bëj diçka për jetën time o do ngel të bëj një jetë që nuk e dëshiroja!!

Gazeta Metro – Emina Çunmulaj përkrahë vajzat shqiptare: Flet për protestën  e organizuar në Shqipëri

Emina Çunmulaj gives up long hair, drastic change will leave you open

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here