ak.sident i rëndë, raportohet për 9 të pla.gosur –

Një ak.sident trafiku ka ndodhur rreth orës 18:40 në magjistralen Prishtinë -Podujevë.L ajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë, Flora Ahmeti.

Ajo ka thënë se nga informatat e para bëhet e ditur se në ak.sident janë përfshirë katër automjete ( tri vetura dhe një autobus).

Si pasojë e aksidentit deri tani trajtim mjekësor kanë kërkuar nëntë persona të lënduar.

“Njësia rajonale e trafikut kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij aksidenti”, tha Ahmeti

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *