Aktorja e mirë dhe e bukur shqiptare Rajmonda Bulku infektohet me koronavirus, ja gjendja e saj

0
31

This post has already been read 25 times!

COVID-19 ka prekur edhe aktoren Rajmonda Bulku. Ajo është shtruar në spital, në gjendje të qendrueshme shëndetësore.

Bulku është aktore në Teatrin Kombëtar ku ka luajtur shumë role kryesore, por vlen të thuhet se famën e mori përmes roleve në filma.

Me mbi 20 role në filma dhe plot të tjerë në teatër, Rajmonda Bulku është nderuar me disa çmime.

Rajmonda Bulku ndërkohë mbahet mend jo vetëm si aktore, por gjithashtu dhe si pjesë e politikës dhe lëvizjes studentore të dhjetorit.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here