Aktorja e njohur ngre alarmin: Nuk ka Covid, qeveritë paguhen për të alarmuar njerëzit

0
18

This post has already been read 13 times!

Aktorja e njohur në Itali, Eleonora Brigliadori ka deklaruar se koronavirusi nuk ekziston, dhe sëmundjet sipas saj po shkaktohen nga mbajtja e maskave.

“Nuk ka pandemi. Sëmundjet e vërteta të mushkërive po i shkaktojnë maskat që Zingaretti na detyron të përdorim. Veshja e maskës gjithashtu shkakton çorientim mendor. Pas disa sekondash që një person e vesh, truri kalon në konfuzion”, ka thënë ajo.

Ajo e komenton ashpër thirrjen e Presidentit të Rajonit të Lacios, Zingaretti që kërkon mbajtjen e maskave.

Sipas aktores milaneze, “qeveritë paguhen për të alarmuar popullatën” me qëllim “shitjen e një vaksine për t’u administruar për të gjithë qytetarët”.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here