Albin Kurti drejt fitores madhështore/ Kalon edhe fitoren e madhe të Ibrahim Rugovës

0
14

Gjatë ditës së djeshme janë zhvilluar zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës.

Vetëvendosje ka shënuar fitore të thellë në këto zgjedhje, duke marrë numër rekord të votave në nivel të shtetit. Kur kanë mbetur ende vota për t’u numëruar, partia e Albin Kurtit ka marrë 372.156 vota.

Kjo thyen edhe rekordin e LDK-së së vitit 2001, ku atëherë me në krye Ibrahim Rugovën kishte marrë 359.851 vota. Në ditët në vijim pritet të numërohen të gjitha votat (edhe rreth 3%) si dhe votat me post dhe ato me kusht.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here