Ambasada Amerikane del me njoftimin fantastik për të gjithë ne: ” shume shpejt do te…”

0
198

This post has already been read 49 times!

Ambasada Amerikane me anë të një njoftimi bën me dije se Presidenti i SHBA, Donald Trump ka deklaruar se tre vaksinat e mundshme të COVID-19 të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara janë në fazat e fundit të testimit.

Gjatë fjalimit të tij në Kombet e Bashkuara, Presidenti Trump tha se bota do ta mposhtë pandeminë COVID-19 dhe do të dalë prej saj më e fortë. Presidenti tha gjithashtu edhe se tre vaksinat e mundshme të COVID-19 të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara janë në fazat e fundit të testimit dhe se Shtetet e Bashkuara kanë nisur prodhimin paraprak te dozat. Mësoni më shumë: https://bit.ly/3j2V5vC

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here