Ambasadorja Amerikane del me korona/ Ja i është gjendja e saj

0
21Shefja e diplomacisë amerikane në Tiranë Yuri Kim është prekur nga Covid 19.

Përmes një postimi në Twitter ajo ka bërë të ditur se ka rezultuar pozitive pas testit të bërë së fundmi. “Miq dua t’u njoftoj se unë jam testuar pozitiv me Covid19. Unë do të vijoj të plotësoj detyrat e mija ndërkohë që do të qëndroj e iz oluar në shtëpi për ditët e ardhshme”.

Mesazhin Yuri Kim e mbyll me fjalët “Faleminderit për urimet tuaja. Ju lutem qëndroni vigjilentë për shëndetin tuaj”. ambasadorja juri kim ka qenë aktive gjatë kësaj periudhe dhe ka marrë pjesë në takime e aktivitete të ndryshme.

Një ditë më parë ajo ishte në Durrës, ku në një deklaratë për mediat përcolli edhe mesazhin vlerësues në mbështetje të punës së SPAK pas op er acionit në Gjyk atën e Krujës ku u vu në pran ga për ko rr upsion gjyqtarja Enkelejda Hoxha dhe disa zyrtarë të tjerë të këtij institucioni.

.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here