Analisti shqiptar zbulon planin e Albin Kurtit/ Ai do të bëhet kryeministër i Shqipërisë

0
8

Analisti i njohur Baton Haxhiu, i cili shpesh herë është konsideruar si mercenar i kryeministrit Edi Rama, ditën e sotme ka nxjerrë zbuluar ‘skenarin e fshehtë’ të Albin Kurtit. Haxhiu thotë se Kurti ka ambicie që një ditë të jetë dhe kryeministër i Shqipërisë, ndërsa shprehet i bindur se do t’ia arrijë këtij qëllimi.

Ambicia e tij është historike, ambicia është që një ditë ta shohë veten në karrigen e kryeministrit në Shqipëri. Kur do të jetë ajo dhe a do ta fitojë atë betejë, nga rruga që ka ndjekur në Kosovë, unë besoj se edhe në Shqipëri do ta ketë rrugën e njëjtë, jam i bindur për këtë.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here