Mbrëmjen e sotme u regjistrua një ngjarje e rëndë në Shkodër ku Bardhok Pllanaj, i forti i Shkodrës u ekz.ekutua me aut.omatik teksa ishte duke shkuar në shtëpi. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar familjarët të cilët kanë shpërthyer në ul.ërima në momentin që kanë identifikuar trupin e vik.timës.

Njoftimi:

Shkodër/Informacion paraprak
Më datë 04.04.2021, rreth orës 21:10, në fshatin Dobraç i Ri, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër, duke udhëtuar me automjet është vrarë me armë zjarri shtetasi B. P. rreth 46 vjeç banues në Shkoj i Ri. Shërbimet e Policisē kanë rrethuar zonën dhe kanë ngritur pika kontrolli. Në ndihmë të Policisë lokale kanë shkuar dhe grupe të FNSH Shkodër. Veprimet po kryhen me grup hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here