‘Babai na thoshte jepni lekë e më nxirrni se nuk po më bëjnë asgjë’- Rama: Ato deklarata janë…

0
466
Kryeministri Edi Rama komentoi sot akuzat dhe deklaratat e forta kunder mjekeve te spitalitn Infektiv, nga dy motrat qe humben babane.

Sipas Rames, nuk kishte asnjë të vërtetë në atë deklaratë dhimbje dhe partie.

Sipas motrave, mbesat e ish-deputetit të PD-së, Vili Minarolli, babait të tyre, Rifat Lalo, nuk iu dha shërbim në spitalin Infektiv, ndërsa deklaruan se ai qëndroi në karrige për disa orë dhe më pas ndërroi jetë.

“Po flasim për dy raste të ndryshme. Zonja nuk kishte kartën e identitetit me vete, njerëzve iu dha informacion gjysmak si ato dy zonjat që qanë për humbjen e babait te spitali. QSUT e tha se çfarë kishte ndodhur se nuk kishte asnjë të vërtetë në atë deklaratë dhimbje dhe partie. Rastet e abuzuesve dhe batakcinje si rasti që vuri prapa hekurave 4 bluza të bardha që mos qofshin fare. Këto njollosin bluzat e bardha. Të gozhdohen nga balta. Me respekt për njerëzit që kanë dhimbje, mos i ndodhtë kujt. I kuptoj se nga dhimbja çdo gjë ia faturojnë mjekëve.”, tha Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here