Pak më parë janë zbuluar disa detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë në Mamurras, ku u qëllua mbi një patrullë policie me armë zjarri. Burime për “syrinet” bëjnë me dije se autorët janë të afërmit e një politikani të PS-së. Kujtojmë se ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 14:00 në qendër të Mamurrasit.

Përveç policëve F. Ll. dhe I.Z, ka mbetur i plagosur edhe një qytetar me iniciale N.V. Raportohet se ngjarja është hakmarrje ndaj shoqërimit të afermve të politikanit të PS-së në Komisariat nga ana e policëve.

Nga burime te brendshme te Roba Da Albanesi bejne me dije se dy punonjesit e policise kane qene duke patrulluar ne qytetin e Mamurrasit, kur nga nje makine tip Porche kane zbritur disa persona me shkopinj ne dore, mesohet se oficeri i policise ne momentin qe ka pare djemte te dalin, ka nxjere menjehere armen e tij te punes duke ju thene mos u afroni ose do qelloj, por djemte nuk kane ndalur, dhe oficeri policise mesohet te kete qelluar ne ajer. Ne ate momente mesohet se nje nga djemte ka qelluar ne drejtim te oficerit te policise duke e lene te pla.gosur, bashke me policin tjeter dhe nje kalimtar te rastit.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here