Braimllari: Në Korçë LSI merr 4 mandate

0
29Braimllari shprehet se “kundërshtarët kanë dalë me një listë humbëse”. Sipas tij ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, nuk do të arrijë të hyjë në parlament.

” Kemi përfaqësues që vijnë nga një botë e errët, përfaqësues që vijnë nga institucione shtetërore në Korçë ku mungesa e shërbimit por dhe interesat klienteliste mbajnë emrin e tyre”, theksoi ai .

Duke shtuar se “Është i gjashti ne liste ish-ministri i Bujqësisë i cili mbahet mend si ministri me i paafte i cili nuk solli asnjë investim në Korçë, nuk solli asnjë zhvillim sa i përket bujqësisë në Korçë por mbi te gjitha nuk hapi asnjë vend te ri pune”.

Sipas Braimllarit, Lëvizja Socialiste për Integrim në Korçë ka një përfaqësim dinjitoz dhe do të arrijë të fitojë 4 mandate.

.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here