Burrënesh shqiptare! U shërua nga Covid-19, 74-vjeçarja shqiptare: Ju lutem mos… e doni jetën

0
31

This post has already been read 18 times!

Një ndër pasojat me shqet ësuese tek të prekurit me covid është frika, an kthi deri dhe depr esioni.

Mos përjetoni frikë dhe ankth”/ 74 vjeçarja e shëruar nga Covid-19: Sëmundja është shumë e rëndë - Bota Sot

Myzejen Hasëraj është 74 vjeç dhe u prek nga covid . Ajo manifestoi simptoma të rë nda dhe vuante edhe nga sëmundje të tjera por teksa la ambientet e infektivit ajo u jep kurajo të gjithëve të mos e përjetojnë me fri kë nëse bien në kontakt me covid.

Myzejeni nuk e fsheh që sëmundja është vërtetë e rëndë, kurajo që i dha vetes e ndihmoi atë dhe mjekët t’ia dilnin.

Mezejeni ka një thirrje për të gjithë kujdes kur bëni blerjet e ushqime si të fruta perimet apo në dyqane , pasi vetëm atje dyshon se mund të jetë infektuar.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here