Posted in BOTA

“Nuk kemi premtuar asgjë për pensionistët”/ Rama: Ende nuk e hedhim dot atë hap, do të jetë dita më e bukur e jetës time kur…

Rritja e pagave ishte një nga premtimet në fushatën e Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 prillit. Kryeministri Edi Rama ka theksuar se do të…

Continue Reading...
Posted in BOTA

Çfarë do ndodhë në orën 18:00?

Ish-presidenti Bujar Nishani në një postim në rrjetin social Facebook ka bërë me dije se do të jetë sot në krah të Sali Berishës. Nishani…

Continue Reading...
Posted in BOTA

Mevlani zbulon pse ende është beqar, tregon kushtin e fortë që i vendosin vajzat

Mevlan Shaba ishte i ftuar së fundmi në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ku u diskutua ndikimi i vjehrrës/vjehrrit në lidhjet në çift. Mevlani…

Continue Reading...
Posted in BOTA

“O zyshe je super p****, të kam…“/ Nxënësit flasin me gjuhë rruge ndaj mësueses, video bën xhiron e rrjetit

“O zyshe je super p****, të kam …!” Është video që po bën xhiron e rrjetit. Gjithçka ndodh brenda një klase. Siç shihet dhe dëgjohet…

Continue Reading...
Posted in BOTA

Gjon Tear’s lë pa fjalë jurinë e The Voice në Francë

Super interpretim, befason jurinë Pas plot një viti, për të festuar një dekadë transmetimi të talent show-t më të njohur muzikor në botë “The Voice”…

Continue Reading...
Posted in BOTA

Programi qeverisës “Rama 3″/ Nga rritja e pagave në uljen e taksave dhe mbështetjen e emigrantëve që kthehen…

Programi qeverisës i socialistëve në mandatin e tretë për katër vitet e ardhshme mbështetet në 5 kolona. Rimëkëmbje e ekonomisë, Mirëqenie për të gjithë, Modernizim…

Continue Reading...
Posted in BOTA

Ç’po ndodh me Tokën? Lëkundjet e tërmetit i marrin jetën dy personave, ka edhe të lënduar

Dy persona kanë humbur jetën dhe tre u lënduan në një tërmet të fortë në provincën Sichuan në jugperëndim të Kinës herët në mëngjes. Mediat…

Continue Reading...
Posted in BOTA

Shqiptarja që doli kundër botës për dashurinë: Nuk i shoh njerëzit nga ngjyra

Gerta Ismaili dhe Romario Duraj janë një ndër çiftet më simpatik që kanë zgjedhur të dalin kundër botës, duke mos marrë parasysh asnjë paragjykim dhe…

Continue Reading...
Posted in BOTA

E frikshme! Betonizohet Tirana, pas “qiellgërvishtësave“ vijnë vila në periferi, nga Petrela në Farkë e Vaqarr

Ndërtimi, një sektor që nuk arriti ta lëkundte pandemia e COVID-19, ashtu sikurse ndodhi me shumicën e sektorëve në ekonomi, po vijon aktivitetin me ritme…

Continue Reading...
Posted in BOTA

Diell dhe temperatura të larta në mesditë, parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës paraqiten në ndikimin e motit të kthjellët kryesisht në zonat bregdetare dhe të ulta, ndërsa zonat përgjatë kufirit…

Continue Reading...