Posted in KRONIKE

“Armën e shkrepa unë, por e vrau babai i saj”. Zbardhet LETRA e Elton Metaj nga burgu –

Është zbardhur sot letra e 31vjeçarit Elton Metaj i cili ndodhet në burg për vrasjen e ishgruas së tij 23vjeçares Sabrina Bengaj me të cilën…

Continue Reading...
Posted in KRONIKE

URGJENTE/ Ndodh në Parlament, Deputetja e PS ndihet keq, mbërrin Ambulanca, zbulohet ç’ka ndodhur –

Deputetja e Partisë Socialiste Tatjana Piro ka qenë sot në Kuvend në seancën plenare por mesa duket nuk është ndjerë mirë nga gjendja shëndetësore dhe…

Continue Reading...
Posted in KRONIKE

“Ai na ka…”. Plas sherri mes deputetëve të PS dhe PD, Albana Vokshi i përvishet Lindita Nikollës: Sillesh sikur…

Janë ndezur debatet e forta në Konferencën e Kryetarëve të komisioneve parlamentare mes deputetëve socialist dhe atyre opozitarë. Ka qenë kërkesa e deputetëve socialist që…

Continue Reading...
Posted in KRONIKE

Urgjente/ Vjen njoftimi për 117 shtetas afganë të strehuar përkohësisht, mësohet se ata kanë… –

117 shtetas afganë të strehuar në Kosovë pritet të largohen nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, drejt Britanisë së Madhe. Ky grup që po…

Continue Reading...
Posted in KRONIKE

Pse Sali Berisha mungoi sot në Kuvend? Zbulohet Arsyeja e Fortë që e ‘mbajti larg seancës’ –

Është mbajtur sot seanca plenare ku Kryeministri Rama ka prezantuar programin qeverisës për 4 vitet e ardhshme. Por ajo që ra në sy ishte mungesa…

Continue Reading...
Posted in KRONIKE

Edhe pse nuk… –

Luan Rama ka uruar sot publikisht ishkryeministrin e njohur Fatos Nano pasi ka sot datëlindjen. Rama e ka shoqëruar urimin me një fotot të të…

Continue Reading...
Posted in KRONIKE

Lajmi fundit/ Ambulanca me shpejtësi, mbërrin në Spital vajza 16vjeçare, zbulohet arsyeja e rëndë

Një 16vjeçare e infektuar më COVID ka mbërritur në orën 04:00 të mëngjesit të sotëm në Spitalin e Infektivit. Adoleshentja nuk ka asnjë sëmundje bashkëshoqëruese…

Continue Reading...
Posted in KRONIKE

Kushtet e Reja që duhet të plotësoni për të udhëtuar –

Tirana International Airport ka njoftuar gjithë qytetarët që duan të udhëtojnë drejt Hollandës, për plotësimin e 3 kushteve të kërkuara për lejimin e udhëtimit. Kushtet:…

Continue Reading...
Posted in KRONIKE

“I kërkoj ndjesë çdokujt në këtë komunikim”. Befason IshMinistri, bën deklaratën e papritur që na çuditi të gjithëve –

Ishministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pak më parë në rrjetin social Facebook me tone të ashpra ndaj Partisë Demokratike. Postimi i plotë: I…

Continue Reading...
Posted in KRONIKE

S’po vinte më askush, kam diçka të rëndësishme…. –

Ndonëse socialistët morën urdhër që të mos komentonin asgjë lidhur me çështjen Berisha, Kryeministri Edi Rama nuk ka mundur ‘pa thumbuar’ ishkryeministrin. Rama tha se…

Continue Reading...