Music Archives -
Home Music

Music

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

U nda nga burri, gazetarja shqiptare rrëfen vështirësitë: Jetova e ndarë me vajzën dhe…

Në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, ka qenë e ftuar gazetarja Ketrin Gjocaj e cila ka dhënë një kontribut 30-vjeçar në ekran duke...

Malta do të paguajë turistët që vizitojnë vendin këtë verë

Me synim për të ringjallur industrinë e saj të turizmit dhe të jetë më e preferueshme përpara shteteve rivale, Malta ka në plan...

Nusja e Sinan Hoxhës publikon foton e djalit të sapolindur: Djali i mamit…faleminderit O...

Çifti shumë i dashur për publikun, Andrra dhe Sinan Hoxha u bënë prindër për herë të dytë me datë 19 Mars. Andrra solli...

Sikur e paska ndjerë! Gazetarja dha shpirt nga ko.ronavirus, zbardhet mesazhi pr ekës i...

Një tjetër h umbje e madhe është shënuar sot për media shqiptare. CO VID-19 i m ori j etën në moshën 54-vjeçare gazetares...

Mami i Nora Istrefit qenka një super yll/ Nuk thotë kot më e mirë...

Nora Istrefi duket si në të 20-tat e saj, e po aq po ngjanë edhe e ëma, Syzana. Këngëtarja duket kaq e bukur...

Ky ishte amaneti i fundit i Princit Philip para se të jepte shpirt

Dëshira më e madhe e dukës ka qënë që të jepte shpirt i qetë në shtëpinë e tij dhe jo nëpër s pitale...

Ç’po ndodh? Edi Rama paralajmërim nga Vlora: Lajm i fundit është që Ilir Meta

Edi Rama u ndan ne Vlorë sot per fushate nga ku ka sulmuar sërish kreun e shtetit Ilir Meta, duke e quajtur “kandidati...

Premtonte punë në Gjermani kundrejt pagesës, arr.estohet 29 vjeçarja në Tiranë

Një 29-vjeçare është arr estuar pasi akuzohet për ma shtrim. Shtetasja me iniciale V.G nëpërmjet ma shtrimit ka falsifikuar dokumentacione dhe kontrata pune si...

‘Ikni urgjent, këtu do të bëhet kasaphanë!’, Arian Çani bën deklaratën e papritur

Moderatori i emisionit “Zonë e Lirë”, Arian Çani, ka bërë një paralajmërim të fortë, pasi u shpreh se në Shqiëpri do të bëhet...

Ditari i panjohur i Enver Hoxhës: Në Kosovë kanë ardhur forca të mëdha të...

Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), ku ndodhet ditari politik...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Shqiptarët janë të vetmit që kanë ruajtur gjuhën e vjetër të tyre pellazgjike

Johan Georg von Han (1811-1869) lindi me 11 korrik 1811 në Frankfurt am Main. Ishte albanolog gjerman dhe diplomat në shërbim të Austrisë....

“Punëtorët mbaheshin me… bukë me sheqer e me uthull”, INTERVISTA E MUHO ASLLANIT

Nga: Alket Aliu Ish-anëtari i Byrosë Politike, Muho Asllani vjen për lexuesit e noa.al me këtë rrëfim, ku ndalet në diskutimin në Byronë Politike...

Anisa Markarian kujton filmin që e bëri yll

Kanë kaluar 40 vjet që atëherë. Ata nuk janë më të rinj të hedhur, ëndërrimtarë… Vitet kanë lënë gjurmën te secili, por e...